Současnost

Naše SDH má v současnosti 58 členů. Tvoří jej 41 mužů a 17 žen.

Výroční zpráva starosty SDH Petra Hrubce (pro VVH ze dne 11.1.2014)

Vážení hosté, sestry a bratři hasiči,

Chtěl bych Vás ještě jednou přivítat na dnešní výroční valné hromadě. Na tomto zasedání se setkáváme vždy jednou za rok, i když bychom chtěli udělat přes rok ještě nějakou tu členskou schůzi, abychom se mnohými z Vás viděli vice než jednou za rok. Boužel vzhledem k množství akcí či jiných činností na nám to nějak nepodařilo. No uvidíme, snad se to do budoucna zlepší.

Pokud se ohlídnu na požární sport, tak letos ani nikam kluci nevyjeli. To je ale způsobeno tím, že spoustu mladých sem moc nechodí, a tak ani netrénuje. Možná trochu plus pro ně bude, že se zřejmně podaří složit zpět družstvo žen, a tak budou mít kluci motivaci, aby je holky nepředběhli. Mnozí z Vás si všimli, či si přečetli v Obecnickém zpravodaji, že zde začínáme mít i děti. Já doufám, že se vše podaří podle plánu, a děti už letos poběží nějaký ten závod.

Rád bych Vás nyní více seznámil s činností výboru SDH, který se na minulé Valné hromadě trochu změnil. Pokud si dobře pamatujete, tak na Valné hromadě v roce 2012 jsme si všichni odhlasovali nového pokladníka, kterým se stal Michal Linhart. Vzhledem k tomu že pokladník se neukázal ani na jedné výborové schůzi, tak jsme mu nemohli ani předat pokladnu. Tak jsme se jako celý Výbor shodli na tom, že pokladu si vezme Martin Kuchař, který do teď byl ve funkci zástupce velitele SDH. Po několika letech jsme opět složili revizní komisi, do které byli určeni Michal Rössner a Lukáš Doležal. 10. Listopadu nás opustil Jirka Viktora, a tak na pozici strojníka byl prozatím dosazen Tomáš Handl.

Minulý rok jsme avizovali, že bychom se chtěli, jako výbor, scházet častěji. Vzhledem k zaneprázdněnosti členů se nám to povedlo sedmkrát, s průměrnou účastí pěti lidí. Doufáme, že naší práci děláme co nejvíce svědomitě.

Jako sbor se účastníme různých akcí, které pořádají jiné organizace či naše obec, pro kterou děláme i různé práce. O těchto věcech budete informování buď z činnosti SDH, či JSDH. Já doufám, že letos nám lépe vyjdou naše akce, mezi které patří Hasičská zábava, či Memoriál Františka Housky.

Aktuální dění můžete vždy zjistit na našich webových strankách, či zajít sem mezi nás, k večeru tu většinou nikdo z nás je.

Ja vám děkuji za pozornost a přeji Vám příjemné chvíle zde strávené.

Petr Hrubec , Starosta SDH Obecnice
 

 

Vyhledávání

© 2013 Zdeněk Vávra (stubby18@gmail.com)