Výjezd povodně v Obecnici

18.12.2013 19:14

Zdravím všechny, kteří jste navštívili tyto stránky,
každý si určitě vnímal, že poslední dny v květnu propršeli, a tak ani nebylo divné, že v sobotu 1. Června se v 21:58 na naší hasičárně rozezněla siréna. Tímto zvukem jsme byly svolání na čerpání zatápějící se garáže, kde stálo auto. Museli jsme tedy garáž odčerpat, aby vyjetí bylo možné bez újmy.
Mezitím co se čerpalo, kluci se Sobolem jeli na česla nad obecnici, které se vlivem větví, které voda přinesla, ucpávali. Pro odstranění tohoto problému byly česla vyšroubovány, aby voda mohla jít přímo do trubky. Mezitím se ozývali i jiní lidé, že jim teče do sklepa. Na pomoc nám byly přivolání Hasiči z Březových Hor, které si několik baráků také vzali. Vzhledem k tomu, že pršelo a voda stále tekla tak se stavěli barikády pomocí pytlů, aby voda pokud možno nešla do objektů.
Po druhé hodině ranní jsme společně všichni zašli na čaj či kafe na koupaliště, kde bylo rozhodnuto, že tento den se skončí a druhý den, když voda trochu opadne, se bude pokračovat.
Na tento výjezd jsme vyjížděli ve složení P. Juříček, P. Zima, L. Doležal, M. Kuchař, M. Rössner a P. Hrubec. Během čerpání se k nám přidali ještě T. Handl, M. Dušek, A. Hrkalová a J. Danda.
Zimi


Více zde: https://obe.webnode.cz/
Vytvořte si vlastní stránky zdarma: https://www.webnode.cz

Zpět

Vyhledávání

© 2013 Zdeněk Vávra (stubby18@gmail.com)