Obořišťský soptík 2010

11.08.2010 21:28

 Zdravím všechy příznivce našeho webu,

pokud sem chodíte trochu pravidelně, určitě jste si všimli, že jsme měli v plánu jet na soutěž do Obořiště. Samozřejmně že nám to vyšlo, a tak přináším trochu informací o této soutěži. Jako každý z Vás asi poznal, tak v sobotu celý den pršelo, a soutěži se to samozřejmně nevyhlo. Toto počasí asi sice odradilo spoustu sborů, soutěž byla ale hezká. Jako provní se začalo štafetami. Ta se nám bouhžel moc nepovedla. Po perfektním proskočení okna v režii Jendy, byl na druhé dráze Hany, který v běhu přenášel hasící přistroj, bouhžel přístroj mu nezůstal stát, tak se musel vrátit. Třetí dráhu běžel Zimi, to byly jako tradičně gumy, které se proskakovali. Poslední dráhu běžel(jako už tradičně) Alda, škoda že správnou barvu vytáhl ze sudu až jako posladní. Půllitr piva na konci dráhy pro něj nebyl problém. Těmito nedostatky jsme už na štafetě dostali veký odstup od prvních příček.

Poté následovali požární útoky, keré všichni vlivem deště běhali torchu pomaleji. V naší sestavě (kterou jsme mimochdem skládali pár dní předem) Zimi na košíku, Jenda už tradičně na savici, Kuchy stroj, Rady béčko, Alda rozdělovač, a na proudech Náčelník a Hany, jsme dělali co jsme mohli. Mnoho času ubral už i rozdělovač, protože jsme běželi s kohoutovým. Kulový máme v opravě. Nakonec v celkovém čase jsme se umístili na 13. místě.

V této sestavě jsme ještě dolaďovali "mouchy" aby jsme se zaměřili na soutěž noční. První útok nám také moc nevyšel, ale byly jsme v lepší polovině, což nás hodně těšilo. Při noční se totiž odběhlo jen jedno kolo, a všechny týmy šli do boje "Play off". My jme do prvního souboje dostali Jelence. V základním kole měli o dost horší čas než my, ale na tento útok si půjčovali mašinu od Horních Hbit (ti běhají v dvoulitrem). Souboj začal jako tradičně podáním ruky a posavení se na startovní čáru. V zadu nám všechno sedlo, a čekali jsme až doběhne voda na proudy. Jako první se rozsvítil levý proud u soupěře, chvilku na to, i náš levý proud a následně i pravý těsně před soupěřem, v době sestřalení terče nám bouchla hadice. Radost, která byly, když jsme porazili "dvoulitra" , si nedokážete představit. Do druhého rozstřelu jsme narazili na Kotenčice. Ty jsme boužel s naší technikou neporazili. Oni sami nás pochválili, že to běháme stejně jako oni, ale stříkačka nám nestačí. Kotenčice vyhráli celou noční soutěž. V noční soutěži jsme tedy skončili na krásném 7. místě.

Byla to hezká soutěž, jen je škoda, že letos nás tam přes noc zůstávalo tak málo. Vlastně jsme tam zůstali jen my, a to ještě ne všichni, většina totiž odjela domů.

Škoda je také to, že naše holky to nedokázali dát dohromady, nebo spíš nechtěli? To nevím, ale mě osobně to dost mrzí.

Snad to příští rok bude lepší

Zimi

Zpět

Vyhledávání

© 2013 Zdeněk Vávra (stubby18@gmail.com)