7. ročník (2015)

18. července jsme již tradičně pořádali Memoriál Frantička Housky. Letos se už jednalo o sedmý ročník. Při stavění "stadionu" se náhle rozezněla siréna. Někteří z nás se tedy odebrali na výjezd.  Naštěstí se i naši kluci vrátili včas na „stadion“ a tak soutěž mohla bez problémů začít. Jak je obvyklé, tak nejdříve se běží tzv. rozřazovací část. Ta se skládá z netradiční štafety a požárního útoku.

Součet těchto časů poslouží na rozřazení do pavouka Play-off. Jelikož letos přijela pouze tři družstva žen, po domluvě s týmy jsme usoudili, že ženy play-off nepoběží a skončí na místech, jak dopadly v rozřazovací části. U mužů, kterých přijelo devět, jsme vyřešili osmého nasazeného duelem mezi 8. a 9. místem. Tudíž jsme nakonec měli osm družstev v systému play-off. Naši kluci začali soutěž fantasticky, přes veškerá očekávání vstupovali do play-off na prvním místě. Bohužel ale hned v prvním útoku v pavoukovi se nepodařil jeden spoj na proudu, a tak dále nepostoupili. Ti, co nebyli přímo nutnými účastníky memoriálu, tedy mohli začít postupně rozebírat štafetu, aby se urychlil úklid. Mezitím se doběhlo play-off a řeknu Vám, bylo to velice překvapivé. V duelu o finále nikdo nečekal, že se potkají dvě družstva ze stejné obce. Díky klukům z Březových Hor, kteří půjčili vybavení jednomu družstvu, se tento duel mohl uskutečnit. Na celkové výsledky všech částí se můžete podívat v tabulkách. Ještě bych připomněl, že letos jsme soutěž rozšířili o pohár starosty obce, který získalo družstvo, které mělo nejmenší součet času štafety a nejrychlejšího útoku, který ten den družstvo zaběhlo. K překvapení Nás všech tento pohár získalo družstvo mužů Obecnice. Minimálně na rok tedy zůstává doma.

    Abychom si i my udělali příjemný večer po tak náročném dnu, po úklidu jsme poseděli na koupališti, kde se grilovala druhá kýta, kterou jsme kupovali. Všem zúčastněným na memoriálu bych chtěl poděkovat za to, že jsme to opět zvládli na jedničku.

Zimi

Vyhledávání

© 2013 Zdeněk Vávra (stubby18@gmail.com)