5. ročník (2013)

Pátý ročník tradiční soutěže je za námi. Myslím, že Memoriálem Františka Housky, který se letos konal 20. července jsme se do podvědomí lidí už hodně dostali, což bylo vidět i na lidech, kteří se přišli podívat. Tento den pro nás začal už kolem deváté hodiny ranní, kdy jsme začali postupně přesunovat věci z hasičárny na hřiště. Tam se začal tvořit „závodní stadion“ na naší akci. Ten spočíval k sestavení drah na požární útok a opět naší netradiční štafetu. To jsme ještě neměli dodělané jak zázemí či dráhy a už se začali pomalu sjíždět družstva, vše se ale nakonec stihlo.

Soutěž začala jako tradičné ve 13 hodin. Po nástupu a rozlosování se šlo na štafetu. Ta spočívala v plazení pod páskami, točení se s gumami, proskakování gum, válení sudu a také pití piva, což je občas docela zajímavé. Některé prvky jsou ve štafetě záměrně, abychom dali možnost lepšího umístění pro týmy, které neběhají zase až tak rychle. Po štafetě se běžely sólo útoky, kde se sečetl čas útoku s časem štafety, a tím jsme získali výsledky memoriálu. Druhá část soutěže, která se běžela systémem Play-off byla koncipována jako „O pohár starosty obce“. Toto rozdělení jsme udělali proto, aby naše soutěž nebyla pouze o tom, kdo má silnější mašinu, což play-off je. Do druhé části soutěže nemuseli jít všichni, nikdo ale neřekl, že nepoběží, a tak byli do pavouka zařazeni všichni. No a jak to dopadlo? Celkové výsledky můžete vidět v sekci výsledky, ale jen podotknu, že v obou kategoriích se povedly tzv. „doubly“, protože pokud se podíváte tak v ženách vyhrály jak memoriál, tak play-off holky ze Suchodola a u mužích to byli kluci z Nové Vsi p. Pleší. Tyto výsledky určitě svědčí o jejich kvalitách. No a jak dopadli naši? Bohužel poprvé od historie této soutěže se na memoriálu neumístili na pátém, ale šestém místě. Což není z celkového počtu osmnácti družstev až tak hrozné. V play-off jsme sice skončili hnedka v prvním kole, kde jsme sice porazili Čenkov, ale vzhledem k špatnému zapojení košíku, jsme byli diskvalifikováni. Což se ve sportu občas stává.

Chtěl bych moc poděkovat všem, co se na této akci podílí, a hlavně p. starostovi, že nás obec podpoří v organizaci a také děkujeme za návštěvu pí. Houskové, která předala vítězným družstvům poháry. Doufám, že i příští rok se nám podaří tuto akci uskutečnit.

Zimi

Vyhledávání

© 2013 Zdeněk Vávra (stubby18@gmail.com)