Co máte na srdci?

Datum
Vložil
Titulek

parní stříkačka

Dobrý den kolegové, dověděl jsem se, že Váš sbor vlastní parní stříkačku. Již přes dva roky pátrám po těchto unikátech. Náš sbor mimochodem jednu takovou vlastní, funkční z roku 1904, s kterou jsme byli i nedávno v Zákupech, kde jsem se dověděl o té Vaší. Nejen že po nich pátrám, ale připravuji knihu jen o parničkách a tak bych Vás chtěl požádat o drobnou spolupráci a předběžný souhlas s tím, abych ji do uvedené knihy mohl uvést a to včetně popisu, fotografií, pochopitelně i něco o Vašem sboru. Chtěl bych Vás touto cestou požádat, zda by jste byli tak laskaví a pospali mi emailem alespoň jednu fotografii parničky a nějaká data k ní. Rok výroby, výrobce, kolika pístová je a pod. Byl bych Vám nesmírně vděčen. Na našich webových stránkách můžete si prohlédnout většinu parniček u nás v republice, ale z pochopitelných důvodů jsem tam nezveřejnil zatím všechny, které jsem vypátral. Děkuji Vám za Vaši ochotu a vstřícnot. Můj email: LadislavBRUCKNER@seznam.cz telefon: 724 226 187 webové stránky našeho sboru: www.sdhsemily.iprostor.cz
S přáním příjemných a pohodových dnů
L.Bruckner - místostarosta SDH Semily I.

Zpět na diskuzi

Vyhledávání